مقالات

انواع روپوش پزشکی ( جهت مطالعه )

انواع روپوش پزشکی
انواع روپوش پزشکی

انواع  روپوش پزشکی

در برخی از کسب و کارها از لباس های خاصی برای انجام فعالیت ها استفاده می شود. در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها اغلب از روپوش پزشکی یا همان لباس پزشکی استفاده می شود که در بیشتر مواقع دارای رنگ سفید است. این لباس در واقع مشخصه پزشکان و تکنسین های آزمایشگاه و داروخانه ها می باشد و باعث حفاظت آنها در برابر آلودگی های محیط کار می شود. این لباس ها غالبا از جنس الیاف پنبه کتان یا پلی استر و ترگال می باشند که این امکان را فراهم می کند تا بتواند با آب در هر دمایی شسته شوند.

خرید روپوش پزشکی

مدل ها و طرح های مختلف روپوش پزشکی

لباس پزشکی همانند تمامی محصولاتی که در بازار وجود دارد، دارای انواع و طرح های مختلف می باشد. این تفاوت ها در رنگ، مدل و پارچه روپوش پزشکی نمایان است. برخی از روپوش های پزشکی شیک دارای دکمه یا کش در انتهای آستین ها هستند تا بتوانند آن را در قسمت مچ ثابت نگه دارند .

 از لحاظ بلندی روپوش پزشکی در دو نوع بلند و کوتاه می باشد؛ در سال 2011 تحقیقی در باره بلند یا کوتاهی قد و آستین لباس ها صورت گرفت چرا که معتقد بودند می تواند در آلودگی تاثیر گذار باشد! اما پس از اتمام تحقیقات ثابت شد که بلندی و کوتاهی هیچ تفاوتی در میزان آلودگی ندارد.   غالبا آقایان از روپوش کوتاه استفاده می کنند و روپوش بانوان بلندتر است در دوخت آنها از جنس       پلی استر و کجوار استفاده شده و یک بار مصرف معرفی می شود.

  روپوش سفید برای پزشکان و پرستاران بیش از سایرین مورد توجه است و آنها روپوش های شیک و طرح دار را بیشتر مورد استفاده قرار می دهند؛ امروزه با توجه به پیشرفت صنعت مد و پوشاک روپوش های پزشکی که در واقع لباس فرم آنها می باشد شامل تغییراتی شده که به آنها جلوه جذاب تری بخشیده است.

 به طور کلی این لباس ها به شکل یک تکه مانند مانتو یا دوتکه به شکل پیراهن و شلوار طراحی     می شوند و جنس های مختلفی دارد که درهنگام خرید باید به راحتی و جنس آن توجه ویژه داشته باشید.

 لباس کادر درمان در زمان های مختلف متفاوت است؛ در زمان های عادی معمولا از همان روپوش سفید استفاده می کنند ولی در مواقعی که در اتاق عمل حضور داشته و فعالیت می کنند باید از اسکراب جراحی یا پزشکی که در رنگ های آبی و سبز می باشند استفاده کنند، تا دید بهتری از رنگ قرمز خون داشته باشند. همچنین در دوخت آنها از پارچه هایی با جنس پنبه، کتان و تترون استفاده می شود. در برخی موارد نیز پزشکان از لباس های یکبار مصرف استفاده می کنند که به آن گان جراحی گفته می شود. گان جراحی معمولا به صورت روپوش بلند همراه با شلوار و در برخی موارد دارای کلاه نیز می باشد. شرکت تولیدی طب پوش انواع مدل ها و طرح های رووش پزشکی و اسکراب جراحی و گان جراحی را تولید و ارائه می نماید.

نکات مهم در خرید روپوش پزشکی

 همانطور که در بخش های پیشین گفته شد کادر پزشکی باید هنگام خرید روپوش خود مواردی را در نظر داشته باشند، مواردی مثل راحتی، جنس پارچه مورد استفاده و همچنین قیمت آن…

 اگر از روپوش خود این انتظار را دارید که بعد از بارها شست و شو همانند روز اول بماند باید به سراغ روپوش هایی با قیمت بیشتری بروید اما گاها روپوش هایی با قیمت مناسب ترهم می توانند این خواسته شمارا براورده کنند پس قیمت همیشه بیانگر کیفیت نیست. روپوش های پزشکی که از پارچه ترگال تهیه می شوند، علاوه بر کیفیت از قیمت مناسبی نیز برخوردار هستند

 گاهی کادر پزشکی لباس هایی با مدل های خاص مثلا دارای یقه های مدل دار یا جیب های بزرگتر را خواستار هستند  برخی هم به دنبال روپوش های طرحدار و فانتزی تر هستند عده ای هم روپوش های نانو را مد نظر دارند تمام این موارد خواسته شخصی است و قوانین مرکز درمانی که در آن مشغول به کار هستید هم در انتخاب شما دخیل هست. برای خرید این روپوش ها می توانید به شرکت تولیدی طب پوش که ادرس سایت آن در انتهای مقاله است مراجعه نماید.

قیمت روپوش پزشکی در تولیدی

 در قیمت یک روپوش پزشکی عوامل زیادی تاثیر گذار هستند؛ جنس پارچه، مدل آن و … هرکدام به نوعی می توانند قیمت را افزایش یا کاهش بدهند. با در نظر گرفتن تمامی این موارد اگر روپوش پزشکی را به شکل تکی و از مغازه یا فروشگاه ها تجهیزات پزشکی خریداری کنید باید کمی بیشتر از خرید عمده از یک تولیدی، پول بپردازید؛ گرچه این مسئله تنها در قیمت روپوش پزشکی صدق نمی کند و کالاهای دیگر را هم شامل می شود. اما باید به معتبر بودن تولیدی و موارد بهداشتی که در تهیه روپوش پزشکی باید رعایت شوند توجه ویژه داشت چرا که با سلامتی پزشکان و بیماران رابطه مستقیم دارد.

در پایان باید بدانید که در خرید روپوش های خود باید دقت لازم را به خرج بدهید تا از راحتی، سلامتی و شیک پوشی توامان بهره مند شوید. برای این منظور می توانید به سایت طب پوش TEBPOOSH.IR مراجعه نماید. این شرکت تولیدی دارای انواع روپوش پزشکی ، اسکراب جراحی و گان جراحی می باشد و تمامی محصولا ترا با قیمت عمده ارائه می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.