لوازم ایمنی

علائم ایمنی در برج ها

علائم ایمنی در برج ها
علائم ایمنی در برج ها

علایم ایمنی در برج ها

وجود علایم و تابلوهای ایمنی در هر محیط کاری ضروری است , در وهله اول ارائه علایم ایمنی برای پیشگیری از آسیب های احتمالی می باشد که کارکنان و بازدید کنندگان به خوبی از خطرات احتمالی آسیب های پیش رو در شرایط یا محیط های خاص آگاهی دارند ,از جمله مهم ترین موارد ایمنی در ساختمان های بلند و برج ها , علایم ایمنی می باشد , علایم ایمنی در برج ها نه تنها در طراحی و مقابله با حریق در خروج ایمنی افراد در شرایط بحرانی نیز تعریف می شود . پرشین ایمن تامین کننده تجهیزات آتش نشانی آب و فوم با تولید و نصب دیلاج ولو ، بلدر تانک ، اینداکتور ، مانیتور ، فوم چمبر و فوم پورر و سایر تجهیزات فوم پاش در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

  • اهمیت علایم ایمنی در برج ها
  • انواع علایم هشدار دهنده ایمنی و خطر

طراحی و ساخت بلدر تانک آتش نشانی

اهمیت علایم ایمنی در برج ها

با یک بررسی اجمالی از خطرات احتمالی در ساختمان های بلند مرتبه و برج ها می توان به این نتیجه رسید که با توجه به کاربری چند گانه این ساختمان ها از قبیل هتل ها , مجتمع های تجاری , ورزشی و.. خطرات ناشی از عدم ایمنی بیشتر است در این ساختمان ها تعداد نفرات بیشتری در یک فضای مشخص وجود داشته و برای فرار در شرایط اضطراری زمان بیشتری نیاز است و نیز باید این نکته را مد نظر قرار داد که هنگام رخداد حریق ممکن است برخی از راه های فرار در دسترس نباشند به دلیل حجم بالای مواد در یک مساحت مشخص احتمام ایجاد حرارت بیشتر در آتشسوزی وجود دارد که در این هنگام نیروهای امدادی باید از پلکان تخلیه اضطراری استفاده کنند که این امر نیز موجب کند شدن امداد رسانی می شود , بنابراین استفاده از علایم ایمنی در برج ها موجب سرعت بخشیدن و بهبود عملیات امداد رسانی شده و خطرات محیط را به صورت قابل توجهی کاهش می دهد .علایم ایمنی از کم هزینه ترین و ساده ترین روش های پیشگیری از خطرات هستند .

انواع علایم هشداردهنده ایمنی و خطر

علایم ایمنی الزامی :

شکل هندسی در این علایم دایره شکل بوده و مفهوم ترکیب رنگ آبی با دایره الزام و دستور می باشد , یعنی شما با مشاهده علایمی که با دایره آبی رنگ مشخص شده اند ملزم به رعایت پیام علامت ایمنی می باشید , علایم ایمنی الزامی علایمی بوده  که الزام برای انجام کاری را می رساند .

موبایل فوم چیست ؟

علایم ایمنی هشدار دهنده :

شکل هندسی در این علایم یک مثلث متساوی الاضلاع می باشد , این مثلث حاشیه ای مشکی داشته و رنگ داخل آن زرد است معنی ترکیب زرد رنگ با مثلث , یکی از معانی احتیاط , هشدار یا خطر می باشد .

علایم ایمنی ممنوعیت :

شکل هندسی این علایم دایره ای بوده و این دایره قرمز رنگ است در این دایره یک خط اریب وجود دارد  مفهون طرح رنگ قرمز با دایره ممنوعیت می باشد , علایم ایمنی ممنوعیت علایمی هستندکه مأموریت در انجام کاری را می رسانند و با دایره قرمز و خط اریب مشخص می شوند .

علایم ایمنی وضعیت ایمن :

این علایم وضعیت ایمن راه برای شما مشخص نموده و یا مسیرهای خروج ایمن را به شما نشان می دهد و یا اینکه یک وسیله یا تجهیز ایمنی خاصی را نشان می دهد .

علایم ایمنی آتش :

از جمله علایم ایمنی در برج ها , ساختمان های مسکونی یا محیط های کاری , علایم ایمنی آتش است شکل هندسی این علایم مربع و رنگ آن قرمز می باشد , می تواند پیامی در رابطه با آتش , آتشنشانی یا تجهیزات آتشنشانی باشد , نوشته توضیحی در زیر علامت مربعی در پایین قرار میگیرد و یک مستطیل عمودی را تشکیل می دهد .

علایم خروج اضطراری :

رنگ این علایم سبز بوده و هدف از آن نشان دادن مسیر درست و ایمن در هنگام وقوع حوادث و شرایط اضطراری می باشد , پس از حوادثی مانند زلزله و آتشسوزی اولین اقدام قطع جریان برق و گاز می باشد قطع جریان گاز و برق به دلیل صورت میگیرد که حوادث ثانویه برای افرادی که زیر آوار گرفتار هستند یا افرادی که می خواهند از ساختمان خارج شوند رخ ندهد .

ساخت و نصب دیلاج ولو 8 اینچ فولادی
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.