آتش نشانی

انواع نردبان آتش نشانی

انواع نردبان آتش نشانی
انواع نردبان آتش نشانی

انواع نردبان آتشنشانی

از انواع تجهیزات آتشنشانی  که توسط اتشنشانان در اطفای حریق مورد استفاده قرار میگیرد نردبان آتشنشانی است این ابزار در انواع مختلف کشویی , سقفی , قلاب دار طراحی و هرکدام یک کاربردهای متفاوتی دارند چرا که برای نجات جان افراد و کسانی که در آتش سوزی گرفتار شده اند آن هم در طبقات بیشتر از 3 طبقه در ساختمان ها از نربان استفاده م شود در ادامه به نحوه حمل نردبان آتشنشانی , کاربرد نردبان و قیمت نردبان آتشنشانی و تعریف انواع نردبان آتشنشانی می پردازیم . طرح های تاشو نردبان آلومینیومنی تولید داخل را از پرشین ایمن خریداری کنید . همراه ما باشید با :

  • انواع نردبان آتشنشانی
  • نردبان های دستی چه کاربردی دارند ؟
  • نحوه حمل نردبان آتشنشانی
  • قیمت نردبان آتشنشانی

 نردبان آلومینیومی

انواع نردبان آتشنشانی

نردبان آتشنشانی کشویی

نردبان های کشویی کوتاه از انواع نردبان های آتشنشانی بوده که از 2 الی 3 تکه کشویی متحرک که بیشتر از جنس آلومینیوم است طراحی گردیده در حالت کاملا باز این نربان طول این ابزار 5/5 الی 6/7 متر  و وزنی حدود 24/6 کیلوگرم با فواصل پله های 28 تا 30 سانتی متر دارد نوع دیگر این ابزار 9 متری و عرضی 30 سانت و وزنی6/5 کیلوگرم دارند قسمت کشویی این نوع توسط کشیدن طناب توسط فردی که روی آن حرکت می کند باز می شود در نردبان های فلزی قسمت ها توسط پرچ به هم اتصال یافته و فلز استفاده شده آلومینیوم , سطوح پله شیاردار , برای اینکه کفشک ها به طور خودکار قسمت متحرک را قفل نماید قسمت کشویی بر روی غلطک درون ریل حرکت می کند و سر نردبان چرخ هایی است که بتوان آن را روی دیوار حرکت داد از دیگر نربان های کشویی  نربان های 10/5 متری با وزن 63/5 کیلو و نربان های 13/5 متری می باشد .

نربان آتشنشانی سقفی

نردبان های سقفی بسیار مقاوم و کم وزن بوده که به راحتی قابل حمل می باشد در قسمت فوقانی این نوع قلابی است که هنگام استفاده روی ستون اصلی قرار میگیرد ستون آنها یک تکه و 4/5 متر است در صورتی که طول ستون بیشتر از این ابعاد باشد طراحی آنها به صورت دو تکه است .

نربان های قلاب دار

این نوع نردبان ها قلابشان در محیط هایی مانند پنجره قرار گرفته و نربان به صورت معلق قرار میگیرد طول این نوع 4/1 متر و وزن آن حدودا 13/2 کیلو است .

نربان های دستی چه کاربردی دارند ؟

  • بالا رفتن برای دسترسی بهتر به طبقات
  • پایین رفتن قسمت زیری زمین مانند زیرزمین ها و…
  • پل زدن بین دو قیمت داخل یا خارج از ساختمان
  • حمل مصدوم به عنوان برانکارد

نحوه حمل نربان اتشنشانی

استفادده و حمل نردبان آتشنشانی بسیار حائز اهمیت است قسمت کشویی توسط نیروی دستی و کشیدن طناب حرکت کرده و امتداد نردبان به به سمت بالا باز می گردد نکته مهم در خصوص نردبان ها این است که پرسنل اتشنشانی در وضعیت های گوناگون با در اسرع وقت با ایمنی کامل بتوانند از آن استفاده نمایند چرا که در مکان هایی مانند کوچه های باریک , زیر طاق ها و… استفاده از بالابر هیدرولیکی امکان پذیر نیست .

قیمت نردبان آتشنشانی

این مجموعه عرضه کننده انواع نردبان آتشنشانی کشویی کوتاه , نردبان های سقفی و غلاب دار با بهترین متریال آلومینیوم و مناسبترین قیمت می باشد مهم ترین فاکتورها در قیمت نربان جنس و کیفیت متریال به کاررفته در آن است که بین نردبان ها نوع آلومینیومی وزنی سبک حمل و نقلی راحت دارد .

تولید و فروش مانیتوسر آتش نشانی
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.