مقالات

چگونه آتش جنگل را خاموش کنیم ؟

مهار آتش جنگل
مهار آتش جنگل

چگونه آتش جنگل را خاموش کنیم ؟

از جمله آتشسوزی های وسیع و کنترل ناپذیر همچنین با سرعت گسترش بالا آتشسوزی جنگل می باشد در برخی کشور ها مثلا استرالیا این نوع حریق پدیده ای طبیعی تلقی می شود چرا که این منطقه , منطقی داغ و خشک بوده و در طول سال زندگی و زیر ساخت های آن در خطر قرار دارد هنگام رخ داد حریق در جنگل نه تنها موجب از بین رفتن بخش عظیمی از درختان و منابع سبز  همچنین فرسایش خاک می شود بلکه برخی از جانوران و گونه های گیاهی را در خطر نابودی و انقراض قرار می دهد هنگام حریق در جنگل در صورتی که بتوان از گسترش آن جلوگیری نمود کمک بسزایی در پیشگیری از آن داشته است در رابطه با اینکه چگونه آتش جنگل را خاموش کنیم ؟ توضیحات بیشتری ارائه می دهیم . پرشین ایمن تامین کننده تجهیزات آتش نشانی با برندهای برتر و تولید داخل با بیش از 15 سال سابقه کاری مفید در خدمت شماست . همراه ما باشید با   :

  • مهم ترین علت آتشسوزی در جنگل
  • چگونه آتش جنگل را خاموش کنیم ؟
  • بهترین خاموش کننده اتشسوزی جنگل
فروش و نصب مانیتور آتشنشانی

مهم ترین علت آتشسوزی در جنگل

قبل از اینکه به جواب سؤال خود یعنی چگونه آتش جنگل را خاموش کنیم ؟ بپردازیم , بهتر است به مهم ترین علل آتشسوزی در جنگل اشاره ای کنیم .مهم ترین علت آتشسوزی در جنگل ها و مراتع که عمدتا توسط انسان ها به وجود می آیند شامل ؛ دور انداختن سیگار ؛ جرقه تجهیزاتی مانند قوس های الکتریکی خطوط انتقال نیرو ؛ روشن کردن آتش در جنگل و عدم توجه به خاموشی کامل آن می باشد البته منطقه جغرافیایی در ایجاد حریق بی تأثیر نیست مثلا آذرخش دلیل آتشسوزی در کانادا و شمال غربی چین است ؛ در کشور هایی مانند مکزیک آمریکایی مرکزی و جنوبی , آفریقا , فیجی و نیوزلند علت حریق امور انسانی مانند آذرخش , جرقه ماشین آلات و یا ته سیگار دور انداخته شده باشد .

نصب و راه اندازی سیستم fm200

چگونه آتش جنگل را خاموش کنیم ؟

اینکه چگونه آتش جنگل را خاموش کنیم و یا هنگام مواجه با آتش در جنگل باید چه اقداماتی را انجام دهیم باید گفت از آنجا که بدون تجهیزات نمی توان حریق را مهار نمود در ابتدا باید به مراکز مربوطه اطلاع داد حال برای عدم مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن دهان و بینی خود را با پارچه ای مرطوب بپوشانید در صورتی که وسعت آتشسوزی زیاد است خود و دیگر افراد حاضر در آنجا را از محل دور کرده و به محل امن رفته و برای اینکه آتش به شما نرسد زمین اطراف خود را به حالت شخم درآورید .

مهم ترین فاکتور در اطفای حریق جنگل شامل :

  • استفاده از موانع طبیعی برای اطفای حریق
  • در صورت دسترسی استفاده از کپسول اطفای حریق جامدات
  • در صورتی که کلبه چوبی در جنگل دارید آن را ترک کنید

بهترین خاموش کننده آتشسوزی جنگل

با توجه به اینکه کلاس های آتشسوزی متفاوت می باشد آتشسوزی جنگل که در رابطه با سوختن چوب است در دسته کللاس A آتشسوزی قرار میگیرد مناسب ترین خاموش کننده برای این نوع حریق استفاده از کپسول های خاموش کننده A است که در آن بیشتر از آب خالص مورد استفاده قرار میگیرد همچنین در این نوع حریق می توان از کپسول های پودر شیمیایی  و کپسول Co2 نیز استفاده نمود .

فروش شوک گیر ارتفاع آتش نشانی
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.