تجهیزات امداد و نجات

تجهیزا ت ضروری امداد و نجات

قلاب کارابین نجات
قلاب کارابین نجات

تجهیزات ضروری امداد و نجات

به قول معروف حادثه خبر نمی کند بنابراین عقل حکم می کند که همیشه از وسایلی خاص برای رفاه افراد در حین رخ داد حوادث مورد استفاده قرار گیرد این می تواند چراغ قوه , پتو , تجهیزات اورژانسی ، تور نجات  و…. باشد که درمحیط های گونانون یا حتی درون خودرو شما قرار گرفته و در مواقع ضروری مورد استفاده شوند , تجهیزات ضروری امداد و نجات از مهم ترین و کاربردی ترین لوازمات ضروری به شمار می آیند که در هنگام بروز حوادث هنگامی که فرد یا افراد مصدوم شده باشند قبل از رسیدن آمبولانس برای مداوا و یا حمل فرد آسیب دیده به مراکز اورژانسی استفاده می شوند . پرشین ایمن تامین کننده تجهیزات امداد و نجات شما را با اطلاعاتی از لوازم الزامی یک مامور امداد و نجات آشنا میکند .

لیست تجهیزات ضروری امداد و نجات

برانکارد ها

از تجهیزات ضروری امداد و نجات برانکارد می باشد چرا که استفاده از این وسیله علاوه بر کمک به فرد مصدوم موجب می شود تا با راه رفتن او آسیب های بیشتری نیز به وی وارد نگردد . برانکارد ها در انواع ساده , چرخدار کوچک و بزرگ , سبدی , تاشو ساده و کوهستانی طراحی و عرضه می شوند .

کیف احیا

درون کیف احیا تجهیزات احیا تنفسی وجود دارد که البته باید توسط پزشک یا فرد متخصص مورد استفاده قرار گیرد درون این کیف کپسول اکسیژن , ساکشن برای خروج مایعاتی که راه تنفسی را مسدود کرده اند , لارنگوسکوب ( برای مشاهده و لوله گذاری حنجره ) چسب حساسیت , ست سرم , پد الکلی و… وجود دارد .

آتل های نیم تنه و تمام تنه

گاهی ممکن است به دلیل ضربه شدید در حین مصدومیت منجر به شکستگی استخوان بدن شود به همین منظور برای بی حرکت ماندن محل شکستگی از آتل استفاده می شود .

انواع اتل چوبی

هدف از آتل بی حرکت ماندن اندام آسیب دیده است آتل چوبی با تخته سه لایه در طول و عرض متفاوت ساخته شده و با پوششی از نایلون ضخیم که قابل شست و شو نیز است ساخته شده است .

کیسه های آب گرم و سرد

گرما و سرما تأثیر گذار بافت های ماهیچه ای هستند کیسه آب گرم محفظه ای پلاستیکی و انعطاف پذیر است که برای تسکین محل در استفاده می شود پس از رویداد حوادث گرفتگی عضلات و انقباضات غیر عادی با کیسه های آب گرم یا سرد قابل درمان است .

دستگاه فشار سنج و گوشی پزشکی

از جمله تجهیزات ضروری امداد و نجات دستگاه فشار سنج و گوشی پزشکی است این مجموعه عرضه کننده ست فشار سنج و گوشی با برند معتبر و شناخته شده وکتو تحت لیسانس کارخانه هامبورگ آلمان می باشد فشار خون از 4 علایم حیاطی است فشار خون در واقع میزان فشاری است که خون در حال حرکت به دیواره عروق وارد می کند

ملحفه

ملحفه یا روانداز نیز از تجهیزات امداد می باشد که مورد استفاده قرار میگیرد .

پاراوان

پاراوان برای جدا کردن بخشی از فضا مورد استفاده قرار میگیرد و می توان گفت نوعی پارتیشن متحرک می باشد به طور کلی این ابزار برای ایجاد محیطی خصوص برای فرد مصدوم می باشد .

تور نجات

در عملیات امداد و نجات یکی از ابزار ضروری تور نجات است . تور نجات برای مهار افراد و یا ابزار  و سایر سقوط هاییست که در آن خطر جانی و مالی ایجاد میشود . پرشین ایمن با انواع تور نجات در خدمت شماست . جهت ثبت سفارش میتوانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید

قلاب کارابین

همراه داشتن 2 یا چند قلاب کارابین در عملیات امداد نجات نیز ضروری است . قلاب های کارابین از متریال آلومینیوم و گاها استیل میباشند   و پرشین ایمن با قیمت اولیه این ابزار را در اختیار شما خواهد گذاشت . جهت دریافت مشاوره و خرید قلاب کارابین با ما تماس بگیرید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.