مقالات

تجهیزات حفاظت فردی در آتشنشانی

تجهیزات حفاظت فردی آتشنشانی
تجهیزات حفاظت فردی آتشنشانی

تجهیزات حفاظت فردی در آتشنشانی

در اکثر مشاغل برای ایمنی فرد و جلوگیری از آسیب رسیدن به افراد از از لباس کار و کفش مناسب , دستکش و کلاه استفاده می شود تجهیزات حفاظت فردی در آتشنشانی و مشاغل پر خطربرای افزایش امنیت افراد و ممانعت از به خطر افتان سلامتی مورد استفاده قرار می گیرد پیشرفت علم و وقوع انقلاب صنعتی منجر به پیچیده تر شدن صنایع شد و همین امر باعث افزایش خطرات در مشاغل مختلف نیز گردید بنابراین بشر را ترغیب به طراحی و  تجهیزات ایمنی که با عنوان PEE نیز شناخته می شود  نمود این محصول از خطوط مهم دفاعی افراد در برابر قرار گرفتن در مشاغل پر خطر می باشد در ادامه توضیح مختصری نسبت به ابزار مورد نیاز در تجهیزات هنگام اطفای حریق ارائه می دهیم .  پرشین ایمن تامین کننده انواع لوازم ایمنی تولید داخل و وارداتی میباشد . همراه ما باشید با :

  • اهداف سازمان آتشنشانی
  • تجهیزات حفاظت فردی در آتشنشانی

لیست محصولات لوازم ایمنی پرشین ایمن

اهداف سازمان اتشنشانی

  • امدادرسانی و نجات جان و مال انسان ها در حوادث طبیعی و غیر طبیعی
  • آموزش تخصصی کارکنان به داوطلبان با هدف بالابردن سطح ارتقای امنیت جامعه
  • نظارت سازمان خصوصی با هدف بالابردن سطح ایمنی و کاهش حوادث
  • توسعه دادن ایستگاه ها برای امدادرسانی سریع تر
  • ایستگاه آتشنشانی به توجه به تفاوت و وظیفه آنها به سه قسمت مختلف تقسیم شده اند

تجهیزات حفاظت فردی در آتشنشانی

لباس ایمنی

یکی از مهم ترین تجهیزات حفاظت فردی در آتشنشانی لباس ایمنی می باشد که از ویژگی های آن می توان به سبکی و راحتی آن اشاره نمود این لباس مقاوم در برابر حریق و مواد شیمیایی بوده همچنین عایق الکتریکی میز محسوب می شود .

دستکش ایمنی

از دیگر وسایل مهم و مورد نیاز هر فرد آتشنشان دستکش ایمنی است این محصول مانند لباس ایمنی در برابر حریق و مواد شیمیایی مقاوم بوده و عایق الکتریکی نیز به شمار می آید و به شکل بلند و کوتاه طراحی می شوند .

عینک ایمنی

از آنجا که چشم از مهمترین قسمت های بدن محسوب می شوند محافظت از آن نیز در کوشش زیادی می طلبد به خصوص در مشاغل پر خطری که احتمال آسیب دیدن چشم زیاد است مانند جوشکاری , اطفای حریق , کار یا مواد شیمیایی و…ازین رو از عینک ایمنی استفاده می شود .

محافظ صورت

از تجهیزات حفاظت فردی در آتشنشانی و اطفای حریق , جوشکاری , کاربا مواد مذاب و…برای جلوگیری از سوختگی و آسیب دیدن صورت استفاده از محافظ صورت می باشد .

چشم شوی

این محصول پس از اتمام کار و یا هنگام برخورد و آسیب دیدن چشم با گرد و غبار , دود و یا مواد سمی دیگر برای شست وشوی چشم استفاده می شود .

کلاه ایمنی

این کالا در مشاغل پر خطر برای محافظت از سر و جلوگیری از آسیب دیدن آن کاربرد دارد .

ماسک و دستگاه تنفس

این محصول در دو نوع فیلتر دار و تنفسی برای جلوگیری از ورود دود و محافظت از ریه ها به صورت کامل و یا نیمه صورت را پوشش می دهند .

کفش های ایمنی

طراحی و ساخت این نوع کفش ها مخصوص بوده و با استاندارد ها و تکنولوژی های روز طراحی  و در مشاغل پر خطر برای محافظت از پا در برابر مواد مذاب , و یا دستگاه های برش کاربرد دارند .

کپسول آتشنشانی

این ابزار در اطفای حریق در انواع مختلف کپسول های co2 آب و کف , اتوماتیک , آب و گاز , پودری , کپسول اطفای حریق و فوم تهیه می شوند .

گوش گیر

گوشی های ایمنی مورد استفاده در مشاغلی پس صرو صدا مانند جوشکاری , تراشکاری و…که امکان آسیب رسیدن به گوش و کاهش شنوایی افراد می باشد استفاده می شود .

تریلر مانیتور آتش نشانی  تولید داخل و وارداتی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.