آتش نشانی

تولید و فروش جعبه فایر باکس

جعبه آتش نشانی
فروش فایر باکس

تولید و فروش جعبه فایر باکس

تجهیزات آتش نشانی روز به روز رو  به مدرنیزه شدن و متنوع تر شدن گام برمیدارند . تکنولوژی سیستم های اطفای حریق  و تفکیک آن بر اساس کلاسهای آتش سوزی امروزه منجر به افزایش کیفیت و سرعت اطفای حریق و رفع خسارات جانی و مالی میشود  . اما این پایان کار نیست . همگام با تکنولوژی روز عوامل احتراق ، شدت آتش سوزی و خطرات جانی و مالی رو به افزایش است . متریالهای آتش زا ، بی احتیاطی ها و اختلال در سیستم های امنیتی و ده ها دلایلی دیگری هستند که یک آتش سوزی را میتواند چندین بار قویتر از گذشته برقرار کند . اما نگران نباشید . دنیای مدرن همیشه یک گام جلوتر است . در این برگه پرشین ایمن به تولید و فروش جعبه فایر باکس خواهد پرداخت که از کارآمدترین محصولات ما برای کلیه ایستگاه های آتش نشانی و محیطهای بزرگ همچون کارخانجات و…. میباشد .همراه ما باشید با تولید و فروش جعبه فایر باکس یا همان جعبه آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی پرشین ایمن
جعبه آتش نشانی

انواع جعبه فایرباکس

8 مدل جعبه فایرباکس محصولیست جهت حفظ و نگهداری شیلنگ آتش نشانی و ابزار اولیه مواقع اضطراری که پرشین ایمن در ابعاد و اندازه های مختلف ارائه میکند . این جعبه ها عبارتند از :

 • جعبه آتش نشانی پایه دار مدل Fp406
 • جعبه آتش نشانی پایه دار یکسره  مدل Fp405
 • جعبه آتش نشانی پایه دار  دو درب مدل Fp405
 • جعبه آتش نشانی پایه بلند 
 • جعبه آتش نشانی پایه بلند کتابخانه ای
 • جعبه آتش نشانی دیواری
فروش انواع شیلنگ آتش نشانی

ویژگیهای جعبه آتش نشانی  ( فایر باکس  )

فایر باکس همانطور که اشاره شد جهت حفظ و نگهداری شیلنگ آتش نشانی و ابزار ضروری اطفای حریق مانول را برای در دسترس بودن و بهتر مانور دادن اوپراتور تولید میشود . از نظر طرح میتواند متنوع و متناسب با محیط باشد اما از نظر ابعاد بایستی استانداردهای خاصی را رعایت کند . همچنین پوشش بدنه آن نیز باید متناسب با تم رنگ های آتش نشانی باشد تا در مواقع اضطراری نیروهای اطفای حریق بتوانند تشخیص به موقعیت داشته باشند . در واقع جعبه آتش نشانی  برای نگهداری تجهیزات زیر تولید میشود

شلنگ آتش نشانی
نازل آتش نشانی
قرقره آتش نشانی 
شیر و کوپلینگ ( اتصالات شیلنگ  )   
کپسول آتش نشانی 
فروش جعبه آتش نشانی

فروش جعبه آماده آتش نشانی

پرشین ایمن برای شما محصولی ویژه مختص کارگاه ها ، منازل و هر محیطی با زیربنای کوچک در نظر دارد که مجموعه ای کامل و متشکل از تجهیزات اولیه آتش نشانی به همراه فایر باکس حرفه ای میباشد . این مجموعه حاوی تجهیزات زیر میباشد

 • شیلنگ آتش نشانی برزنتی قطر 4.5 سانتی متر
 • جعبه آتش نشانی تولید شده از ورق سیاه ضخیم با پوشش رنگ کوره ای قرمز
 • کپسول آتش نشانی ( نوع کپسول دلخواه و متناسب با کلاس آتش سوزی محیز مد نظر شما  )
 • شیر کوپلینگ فابریک یا ابعاد دقیق از جنس استنلس استیل
فروش انواع کپسول آتش نشانی

جعبه آتش نشانی مخصوص کپسول

نوعی دیگر از جعبه ها هستند که به حفظ و نگهداری از کپسول های آتش نشانی اختصاص پیدا میکنند . این فایرباکس ها معموله مستطیلی شکل بوده و تشخیص آنها کار سختی نیست .

 • جنس فایر باکس از ورق آهنی روغنی میباشد
 • پوشش جعبه ها رنگ کوره ای یا همان رنگ  استاتیک میباشد  ( قرمز یا نقره ای  )
 • ارتفاع جعبه از 70 تا 130 سانتی متر در نظر گرفته میشود
 • بیشترین کاربرد این جعبه ها در اماکن عمومی مخصوصا ایستگاه های مترو میباشد
شیلنگ مکش آتش نشانی
جعبه مخصوص کپسول آتش نشانی

جعبه آتش نشانی چیست

جعبه اتش نشانی یا فایبرباکس یکی از تجهیزات مورد نیاز برای اطفای حریق در ساختمان های تجاری , اداری و مسکونی , انبار و…. برای سهولت استفاده عموم و خاموش کردن حریق قبل از رسیدن آتش نشان ها مورد استفاده قرار می گیرد  فایبرباکس محفظه ای است برای نگهداری تجهیزات اطفای حریق مانند ابزارهای امدادی , کپسول های آتش نشانی و مواردی از این قبیل می باشد و یکی از مهمترین تجهیزات اطفای حریق محسوب می شود لوازم تعبیه شده در این جعبه شامل هیدرانت , کوپلینگ , شیر فلکه آتش نشانی , نازل آتش نشانی , قرقره و شیلنگ آتش نشانی می باشد .

 • جعبه آتش نشانی چیست ؟
 • ابعاد جعبه های اتش نشانی
 • ساخت جعبه فایبرباکس
 • نصب جعبه آتش نشانی باید چگونه باشد ؟
 • قیمت جعبه فایبرباکس

وظیفه جعبه آتش نشانی چیست ؟

 وظیفه جعبه آتش نشانی  در هر مکان و ساختمانی برای ایجاد امنیت و آرامش افراد ساکن در محل سکونت می باشد شاید این محصول در بسیاری از ساختمان ها نیز بدون استفاده می باشنداما از آنجا که احتیاط شرط عقل بوده و حادثه هیچ گاه خبر نمی کند در صورت ایجاد حریق این جعبه و محتویات آن باعث می شود تا قبل از رسیدن آتش نشان ها مهار آتش سوزی و دود را تا حدی در دست کنترل گرفت جعبه های آتش نشانی دارای ظرفت , زیبایی , سهولت در نصب , افزایش عمر مفید معادل ساختمان و به دلیل استحکام در برابر ضربه و فشار نیز مقاوم هستند .

ابعاد جعبه های آتش نشانی

جعبه آتش نشانی مانند تمام سازه های دیگر در ابعاد استاندارد تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرندابعاد های استاندارد این محصول شامل :

ارتفاع 74 , عرض 60 و عمق 15 یا 20 سانتی متر

ارتفاع 148 , عرض 60 و عمق 20 سانتی متر

ارتفاع 74 یا 84 , عرض 100 یا 90 سانتی متر و عمق 20 سانتی متر

ساخت جعبه فایبرباکس

در ابتدای ساخت ورق هایی با کیفیت برای ساخت جعبه در نظر می گیرند سپس ورق ها را در ابعاد مورد نیاز برش زده و عملیات گوشه زنی انجام می گیرد مرحله گوشه زنی بسیار مهم بوده و در کیفیت نهایی محصول تاثیر زیادی دارد سپس نوبت به پانچ کاری رسیده این مرحله شامل ایجاد محل قفل و کلید و ورودی آب و هواکش بر روی ورقه می باشد در ادامه خم کاری محصول و جوشکاری است که توسط دستگاه های مدرن و به روز و باید توسط شخصی مجرب انجام بگیرید پس از اتمام برای رنگ کاری قطعه را داخل وان های چربی گیر و فسفات قرار داده و قطعه به روش کوره ای رنگ می شود در انتهای کار نیز اتصالاتی مانند لولا , قفل و .. روی آن نصب می کنند .

نصب جعبه آتش نشانی باید چگونه باشد ؟

جعبه های آتش نشانی در دالان , درب ورودی , پاگرد نصب می شوند نصب آن باید به گونه ای باشد که هر فرد بتواند در شرایط بحرانی دسترسی آسان به آن داشته باشد به همین دلیل باید هنگام نصب به نکاتی توجه نمود

 • ارتفاع 1متر و 30 سانتی متری از کف
 • فشار آب جعبه حداقل 2 بار باشد
 • هر یک از این جعبه ها قادرند تا شعاع 20 متر را پوشش دهند و فاصله حداقلی آنها از یکدیگر 30 متر باشد

قیمت جعبه  فایبرباکس

این جعبه هااکثرا درنگ قرمز و نقره ای ساخته می شوند که روی درب آنها حرف F نوشته شده است عوامل موثر در تعیین قیمت جعبه های فایبر گلاس کیفیت ورق استفاده شده , ابعاد و محتویات درون انها می باشد .

تامین تجهیزات سیستم آب و فوم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.